AMD Strela

 

Струмичкиот суд казни десет граѓани по три илјади евра за непочитување на забраната за движење

Струмичкиот суд казни десет граѓани по три илјади евра за…

Основниот суд во Струмица изрече казни од по три илјади евра во денарска противредност на десет граѓани кои не ја почитувале забраната за движење

Раноградинари од Банско се заблагодарија на институциите за прифатените барања

Раноградинари од Банско се заблагодарија на институциите…

Ние раноградинарите од село Банско, Струмица, сакаме да се заблагодариме на министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, локалните самоуправи…

Откупната цена на зелката до 20 април-минимум 15 денари за килограм

Откупната цена на зелката до 20 април-минимум 15 денари…

Откупната цена на зелката до 20 април ќе биде минимум 15 денари за килограм, ова денеска беше договорено на состaнoкот што министерот за земјоделство,…

Драстично намален бројот на граѓани кои не седеле дома

Драстично намален бројот на граѓани кои не седеле дома

Ноќта на 30/31.03.2020 година на подрачјето на СВР Струмица шест граѓани ги прекршиле предвидените забрани за движење во определен период

Раноградинарите од Банско бараат од властите контролирано отворање на пазарите

Раноградинарите од Банско бараат од властите контролирано…

Повторно апелираме до Владата и локалните самоуправи и ги замолуваме да го разгледаат ова наше барање, да седнат на маса и да се обидат да најдат начин…

Основниот суд во Струмица изрече казни од по три илјади евра во денарска противредност на десет граѓани кои не ја почитувале забраната…

Повеќе

Ние раноградинарите од село Банско, Струмица, сакаме да се заблагодариме на министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство,…

Повеќе

Откупната цена на зелката до 20 април ќе биде минимум 15 денари за килограм, ова денеска беше договорено на состaнoкот што министерот…

Повеќе

Ноќта на 30/31.03.2020 година на подрачјето на СВР Струмица шест граѓани ги прекршиле предвидените забрани за движење во определен…

Повеќе

Повторно апелираме до Владата и локалните самоуправи и ги замолуваме да го разгледаат ова наше барање, да седнат на маса и да се обидат…

Повеќе

Во просториите на полициските станици се приведени 15 лица

Повеќе

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Штип – 6, Скопје – 3, Велес – 3, Струга-…

Повеќе

Вработените од одделението “Комунална хигиена“ при ЈКПД “Комуналец “ денес почнаа и со дезинфекција и поправка на сите метални контејнери…

Повеќе

Градоначалникот Коста Јаневски, денеска го потпиша договорот за грант од Европската унија и Владата на Република Северна Македонија…

Повеќе

Ноќта меѓу 26 и 27 март на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица 10 граѓани, од кои 4 се малолетни лица, а 6 останати…

Повеќе

Наум Колев (47) и неговиот син Доне (23) од струмичкото село Мокриево се убиени во Швајцарија, а нивните тела се пронајдени денес…

Повеќе

Ноќта меѓу 25 и 26 март 2020 година на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица 13 граѓани ги прекршиле прописите и наредбите…

Повеќе

Се апелира до граѓаните од сите возрасни групи да ја почитуваат оваа мерка, бидејќи таа е во интерес на нивното здравје

Повеќе

Од 28 март (сабота) пазарите „Чешел“ „Кантон“ и Кванташкиот пазар ќе бидат затворени.

Повеќе

14 лица од кои едно лице над 67 годишна возраст и 13 се останати граѓани кои ги прекршиле прописите и наредбите

Повеќе

Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд

Повеќе

Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна каде се сместени просториите на регионалната ТВ канал ВИС.…

Повеќе

Секторот за внатрешни работи Струмица упатува апел до сите граѓани на подрачјето, строго да ја почитуваат одлуката на Владата за забрана…

Повеќе

Донесена е одлука! Северна Македонија почнува преговори за членство во Европската Унија. Историска одлука во овие тешки времиња за…

Повеќе

Новите одлуки за ограничување на движењето ќе важат од 24 март 2020 година

Повеќе
Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK