AMD Strela

 

Jаневски:Општина Струмица има успешна долгодишна соработка со УНД и Швајцарската агенција за развој

Jаневски:Општина Струмица има успешна долгодишна соработка…

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, денеска учествуваше на конференцијата за промоција на Програмата ROMACTED „Промовирање на добро управување…

Градоначалникот Јаневски ги посети децата вклучени во целодневниот престој во градинката „Детска радост“

Градоначалникот Јаневски ги посети децата вклучени во целодневниот…

Во салата на Советот на општина Струмица, денеска, се одржа презентација на проектот „Зајакнување на општинските совети“ на која што присуствуваа и амбасадорката…

Градоначалникот Јаневски и вработените во општинската администрација учествуваа во симулативна вежба за спасување од земјотрес

Градоначалникот Јаневски и вработените во општинската администрација…

Вежбата ја организираше Општинската организација на Црвен крст од Струмица во соработка со општина Струмица, Територијалната противпожарна единица, Дирекцијата…

Населеното место Нова Маала ќе добие спортска сала

Населеното место Нова Маала ќе добие спортска сала

Деновиве, општина Василево започна со втората фаза од реконструкција на постојниот Дом на културата во населеното место Нова Маала и негова адаптација…

Кај селото Водоча откриени 21 мигранти

Кај селото Водоча откриени 21 мигранти

Вчера во во две возила биле пронајдени 21 мигранти од Авганистан, Пакистан и Ирак (10 во ПМВ Пасат, а 11 во ПМВ Ауди)

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, денеска учествуваше на конференцијата за промоција на Програмата ROMACTED „Промовирање…

Повеќе

Во салата на Советот на општина Струмица, денеска, се одржа презентација на проектот „Зајакнување на општинските совети“ на која што…

Повеќе

Вежбата ја организираше Општинската организација на Црвен крст од Струмица во соработка со општина Струмица, Територијалната противпожарна…

Повеќе

Деновиве, општина Василево започна со втората фаза од реконструкција на постојниот Дом на културата во населеното место Нова Маала…

Повеќе

Вчера во во две возила биле пронајдени 21 мигранти од Авганистан, Пакистан и Ирак (10 во ПМВ Пасат, а 11 во ПМВ Ауди)

Повеќе

Интегрален текст од прес конференцијата на Стојан Ефтимов, помошник директор за технички прашања во ЈПКД „Комуналец“

Повеќе

Општина Богданци организира возење на велосипеди на ден 21 септември 2018 година (петок), со почеток од 13:00 часот.

Повеќе

Должината на оваа улица е околу 300 метри, а средствата за нејзина реализација во висина од околу 1 050 000 денари се обезбедени од…

Повеќе

Дрвната отпадна маса која што јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ ја добиваше преку режење на дрворедите и уредувањето…

Повеќе

Три пожари во Струмичко и исто толку во Радовишко избувнаа попладнево, а најголем и најсилен е тој меѓу селата Радичево и Калугерица,…

Повеќе
Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK