AMD Strela
River Soft

 

Култура

Startup Академијата во партнерство со Silicon DrinkаboutСкопје одржа промотивен настан во Струмица за 10 неделната интензивна пред-акцелераторска…

Повеќе

Во периодот помеѓу 25.08.2017 и 27.08.2017 година, во Ќустендил, Република Бугарија се одржа тридневна работилница за јакнење на капацитетите…

Повеќе

Прес конференција на Горан Сугарески, министер за транспорт и врски Тргнувајќи од принципот дека легализацијата на дивоградбите…

Повеќе

На 28.08.2017 година околу 10,30 часот во ПС-Радовиш, било пријавено дека во атар на с.Воиславци на м.в.„Добридол“ В.П. (74) од с.Воиславци,…

Повеќе

Ова е еден од нашите поголеми христијански празници кога не личи да сме во нашите цркви, во нашите храмови со нашиот народ за да споделуваме…

Повеќе

На 26.08.2017 година околу 00,45 часот на локалниот пат од с.Злеово кон магистралниот пат Радовиш-Струмица, се случила сообраќајна…

Повеќе

Златна петорка“ е единствен македонски филм кој ќе се прикаже на јубилејниот XXV Интернационален филмски фестивал „Љубовта е таква“…

Повеќе

На 56-та седница на Советот на општина Струмица, која што се одржа денеска, беше констатиран престанок на мандатот на членот на Советот,…

Повеќе

Во рамките на проектот „Младите и младинските организации партнер на општина Струмица“ се одржа фокус група со претставници од младински…

Повеќе

Вчера и денеска, Струмица беше домаќин на меѓународниот турнир во женски фудбал со поддршка на Општината, а кој што се одржува во рамките…

Повеќе

Да бидеме хумани: да му помогнеме на Ивица Стрезоски

Повеќе

Советот на општина Струмица в петок (25.08.2017 година) со почеток во 11 часот во домот на АРМ ќе ја одржи 56-та седница со следниот…

Повеќе

Министерот Зоран Шапуриќ престојуваше во Струмица каде оствари средба со в.д. градоначалникот Костадин Костадинов и посети повеќе производствени…

Повеќе

„Сите работи се одвиваат согласно планот, а општина Струмица навистина ги исполнуваше своите обврски навремено, што придонесе од сите…

Повеќе

Центарот за истражување и анализи „НОВУС“ Струмица објавува повик за учество на фокус група со цел изнаоѓање на нови начини и концепти…

Повеќе

Независниот Синдикат на Полицијата ги повикува сите членови на Синдикатот како и сите колеги од МВР на РМ, со свое присуство на маршот…

Повеќе

На 15.08.2017 година во 14.20 часот на локалниот пат с.Банско-с.Муртино се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус „Ван Хол“ со…

Повеќе

Во сообраќајка во која учествувале два автобуси и два автомобила денеска околу 14,30 часот на патот Муртино-Банско се повредени вкупно…

Повеќе

По отстранувањето на сите шанкови кои беа поставени за време на последните три музички вечери на „Струмица опен фестивал“ на плоштадот…

Повеќе

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со девет општини од регионот организира авио-третирање против комарци.…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK