AMD Strela

 

Како поминуваат Македонците на одмор

Како поминуваат Македонците на одмор
Објавено на: 03 Aug 2012

-Стани во 4 сабајле и зафати 6 лежалки- 2 на сонце, 2 на сенка и 2 за секој случај. После врати се у кревет и спиј до 12 на пладне.
-На просечен Македонец му требаат 8 квадрата - 5 за крпата и 3 за влечалките.
-Треба да се понесе лап топ, ајпод, блекбери, камера, транзистор и фото апарат за да се прати слика на фејсбук.
-Книга не смее да се носи, тежи.
-Ако немаш чадор за сонце, намести се така чадорот на комшиите да те покрива тебе после ручек. Ти не си виновен што не испланирале.
-Радиото треба да свири турбо фолк, а мобилниот Бах.
-За деца до 12 години нема потреба да се инвестира во купаќи. Деца се.
-Децата најдобро се повикуваат да излезат од вода од 200-250 метри, со јака децибелажа.
-Ако не излезат, најдобро е тука на лице место да ги истепаш. Да се види кој е алфа-мејл.
-Најголемо задоволство е лубеница да се јаде на плажа, а корупките да се остават покрај кантата. Да не се мачат сите да влегуваат во кантата
-Цигарите најубаво се гасат во песокта. Со кармин на пикавецот, да се знае која е лејди
-Свекрвата најубаво се оговара на плажа и тоа со новата пријателка од Врање-5 лежалки подалеку од твојата.
-Ако не ти е сменета постелнината сабајлето, на рецепција „се тераш у п.м.„ зашто дома секој ден ја менуваш.
-Пивнуваш пиво, одиш на пливање и после зимаш ново, ладно. Затоа е ол инклузив!

plaza
-Кога ручаш, децата треба да трчаат наоколу, по другите маси, после да заспијат поубаво.
-Ако ти заѕвони мобилен, викај погласно, зашто те бараат дури од Македонија, па не се слуша.
-Купаќите најубаво се сушат опнати на чадорот за сонце горе.
-Шведската маса е за да земеш од се и најдобро во иста чинија - кој вели дека не одат риба и баклава?
-Не си бил на море ако не купиш оригинален „Луј Витон“ на плажа.
-На децата им купуваш свирчиња, зашто вувузелите се потрошиле.
-Кога цел хотел ќе си легне, излегуваш на тераса и играш јамб или табла со пластични коцки до 4 сабајле. Пред да легнеш, одиш и ги местиш крпите за утре.

plaza

 

Novus

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK