AMD Strela
River Soft

 

Данијела Мартиновиќ ќе настапи во Струмица в петок

Данијела Мартиновиќ ќе настапи во Струмица в петок
Објавено на: 12 Aug 2015

Даниела Мартиновиќ поради пореметување на центарот за ориентација веднаш била сместена во болницата „Рeбро“ во Загреб. Првиот напад на вертиго го имала пред една година и три месеци, но пред некој ден додека била сама во станот во Загреб и почувствувала слабост, пренесуваат хрватските медиуми.
„Почувствував силна главоболка и слабост. Прво помислив на кого да му се јавам…Многу ми се вртеше, се околу мене почна да се движи..И се јавив на моја пријателка и таа веднаш ме однесе во болница“ изјавила Даниела која по препорака на невролозите била хоспитализирана.
Организаторите на Струмица опен фестивалот велат дека Даниела Маритновиќ ке пее на Струмица опен.
,,Даниела Мартиновиќ и покрај се ќе настапи на Струмица опен фестивалот. Контактиравме со неа и добивме ветување дека таа во пеотк ќе се појави на сцената на струмичкиот плоштад“ ни изјави Перо Божинов.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK