AMD Strela
River Soft

 

Во Црна Гора се одржал четвртиот натпревар во лежење

Во Црна Гора се одржал четвртиот натпревар во лежење
Објавено на: 19 Aug 2015

По четврти пат оваа година во близина на Никшиќ, Црна Горе се одржало четвртото по ред натпреварување во лежење. Овој натпревар е во организација на етно селото Монтенегро-Брезна, а оваа година биле пријавени 15 учесници. Правилата на овој натпревар се едноставни, а натпреварувачите можат да прават што сакат, но им се забранува да станат. Оваа година имало пријавни кандидати од Црна Гора, Србија и Босна и Херцеговина, а поради лошите временски услови, натпреварувањето се одржало на отворено како минатите години, туку во затворен простор.

На натпреварот во лежење триумфирал Игор Кисиќ од Босна и Херцеговина кој успеал да лежи 33 часа и 30 минути и добил парична награда од 300 евра.

xcvxcvxc

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK