AMD Strela
River Soft

 

(Фотогалерија) Кошаркарското дерби „Неметали Огражден“ и „Македонија 91“

(Фотогалерија) Кошаркарското дерби „Неметали Огражден“ и „Македонија 91“
Објавено на: 22 Feb 2016

Градското дерби помеѓу КК „Неметали огражден“ и КК „Македонија 91“ беше нешто за кое живееја сите струмичани. Со право, ова дерби може да се нарече дека беше едно од најголемите во македонската кошарка. Салата „Парк“ во Струмица беше исполнета до последното место, на едната страна се навиваше за „Нематали огражден“, а на другата за „Македонија 91“. 

На ова дерби настапуваа легенди како Петар Настев, Зоран Николов-Шилјо, Горан Вукадиновиќ, Дачо Коцев, Цецо Митиќ, Милан Сотировски, Звонко Кечев, Вили Стојменов и многу други.

Тензии, неизвесни натпревари до самиот крај...фотографиите остануваат да зборуваат за ова дерби...

фасф

бвцбц

иуи

fwqfqfwqwf

rwqrqrwqr

Фото: Сречко Гунчев / Стара Струмица

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK