AMD Strela

 

Неуспешен референдумот против рудниците во Босилово

Неуспешен референдумот против рудниците во Босилово
Објавено на: 03 Sep 2017

Според неофицијални информации не успеа референдумот против рудниците во Босилово, кој се одржа денеска. На гласање до 19 часот на 19 избирачки места излегле околу 40 отсто од вкупно запишаните 12.301 избирачи. За да беше успешен референдумот на гласање требаше да излезат 6.151 гласачи. Дека нема да успее референдумот во Босилово покажуваше слабата излезност во текот на денот, а во 17 часот, на два часа пред затворањето на гласачките места, излезноста беше 23.11 % или дотогаш на гласање излегле 2.843 гласачи.

Novus

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK