AMD Strela

 

Жител на Пирава загинал под превртена тракторска приколка

Жител на Пирава загинал под превртена тракторска приколка
Објавено на: 04 Sep 2017

Вчера околу 14.50 часот во Здравствен дом Валандово, без знаци на живот бил донесен Д.У. (55) од с.Пирава, Валандовско, соопшти МВР. Околу 14.30 часот во дворното место на починатиот, при извршување на земјоделски работи заедно со неговите соселани З.У. (41) и  Д.В. (66), се превтрела тракторска приколка и го усмртила Д.У..  Д.В. со трактор ја повлекол приколката со својот трактор, но таа се наведнала на левата страна и го потиснала Д.У., кој починал веднаш од здобиените повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица. По консултација со Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Фото илустрација:интернет

 

Novus

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK