AMD Strela

 

Селекторот Ангеловски: Во градот на Пандев очекувам победа против Албанија

Селекторот Ангеловски: Во градот на Пандев очекувам победа против Албанија
Објавено на: 05 Sep 2017

Селекторот Ангеловски и напаѓачот Илија Несторовски очекуваат победа на нашата најдобра фудбалска селекција протв Албанија.

-Јас очекувам огромна поддршка од нашите навивачи, бидејќи навистина ни е потребна и затоа што Македонија е на прагот на еден натпревар кој може многу да ни донесе. Фудбалерите се подготвени за надигрување со нашиот западен сосед и смтеам дека се подготвени да го дадат и последниот атом од своите сили за да стигнеме до победа., која би ни донела во ситуација  за да забележиме еден историски пласман во кавлификациите, рече селекторот Ангеловски пред новинарите.

Фудбалерот на Палермо, Илија Несторовски, побара поддршка од публиката за вечерашниот натпревар.

-Се надевам дека ќе дојдеме до три бодови и да и вратиме на репрезентацијата на Албанија за поразот на првиот натпревар, рече Несторовски.

Натпреварот почнува во 20,45 часот на реновинариот Градски стадион „Младост“. 

Novus

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK