AMD Strela

 

„Ристо Шишков“ за Тања Бошковиќ

„Ристо Шишков“ за Тања Бошковиќ
Објавено на: 12 Sep 2017

Познатата српска актерка Татјана Тања Бошковиќ ја доби наградата „Ристо Шишков“ на годинашново издание на фестивалот за високо актерско остварување. Тричленото жири наградата и ја додели за улогата на Марија Клаиќ во претставата „Солзите се во ред“ на Звездара театарот од Белград. Наградата „Ристо Шишков“, која се состои од злаен медалјон со ликот на патронот на фестивалот и парична награда во износ од 1.500 евра, ќе и биде доделена вечерва на заторањето на фестивалот.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK