AMD Strela

 

Коста Јаневски кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ, Марјан Даскаловски носител на совeтничка листа

Коста Јаневски кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ, Марјан Даскаловски носител на совeтничка листа
Објавено на: 13 Sep 2017

Доцна синоќа падна одлука актуелниот пратеник д-р Коста Јаневски да биде кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ, а атуелниот претседател на ОО СДСМ-Струмица, Марјан Даскаловски да ја предводи советничката листа за претстојните локални избори. Одлуката веќе ја објавуваат видни членови  на владеачката партија во Струмица на своите фејбук профили. Опозициската ВМРО ДПМНЕ од порано за кандидат за градоначалник го објави Марјан Бајрактаров, орален хирург и поранешен претседател на оваа партија во Струмица.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK