AMD Strela

 

Заев: Убеден сум дека СДСМ ќе продолжи да ја води Струмица

Заев: Убеден сум дека СДСМ ќе продолжи да ја води Струмица
Објавено на: 07 Oct 2017

На денешната средба со стопанствениците од Струмица лидерот на СДСМ, Зорам Заев,истакна дека и во наредниот период општината и владата предводени од владеачката партија ќе бидат сервис на деловната заедница.

-Јас сум убеден дека СДСМ ќе продолжи да ја води Струмица и во наредниот период. Такви се очекувањата и на стопанствениците и на граѓаните. Зборувавме и за сите можности кои државата ги нуди на деловната заедница и тоа како на домашните, така и на странските инвеститори. Убеден сум дека ќе ги зграбат овие можности, бидејќи бизнисот ќе оди напред и ќе дава можности за профит, за нови работни места и плаќање даноци на државата. Јас ги познавам струмичките бизнисмени. Соработував долги години со нив и верувам дека капацитетноста што ја носат со себе ќе биде одлична можност за развој на општина Струмица и ќе даваат сериозен придонес во развојот на Република Македонија, рече лидерот на СДСМ во изјавата за медиумите по завршувањето на средбата со стопанствениците.

Р.Т.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK