AMD Strela

 

Заев најави заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија во Струмица

Заев најави заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија во Струмица
Објавено на: 07 Oct 2017

Лидерот на СДСМ и претседател на Владата на Македонија, Зоран Заев, денес од средбата со стопанствениците во Струмица најави одржување на заедничка седница на владите на Бугарија и Македонија и македонско-бугарски бизнис форум. Настанот најверојатно ќе се одржи на 28 и 29 октовмри, иако не е исклучено да се одржи и неколку денови порано. Терминот ќе биде усогласен меѓу двете влади, а покрај средбите на стопанствениците се очекува да се одржат и повеќе настани организирани од граѓански организации од двете држави.

Фото: Интернет

Р.Т.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK