AMD Strela
River Soft

 

Проектот на ЕВН Македонија за општествена одговорност „ЕВН Волонтира” пристигна и во Гевгелија

Проектот на ЕВН Македонија за општествена одговорност „ЕВН Волонтира” пристигна и во Гевгелија
Објавено на: 06 Nov 2017

 Гевгелија, 06.11.2017 -Група вработени од КЕЦ Гевгелија денес волонтираа во Основното училиште  „Владо Кантарџиев” во Гевгелија. Идејата на волонтерите беше да ги бојадисаат и освежуваат потпорните столбови на училиштето со цел разубавување на училишниот хол. 

Волонтерите со задоволство го посветија своето време и труд за да направат добро дело што ќе се запамти од страна на учениците кои го поминуваат најголемиот дел од денот во просториите на училиштето.

Проектот на ЕВН Македонија „ЕВН Волонтира” официјално почна со реализација во јули годинава. Од тогаш, реализирани се низа волонтерски активности во повеќе локации во земјава и тоа: Скопје, Кратово, Велес, Куманово, Делчево, Титов врв, Свети Николе, Зрновци и Брвеница.

ЕВН им овозможува на вработените да ги предложат нивните идеи за волонтерски активности  и дополнително им сугерира активности кои би можеле да ги реализираат. 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK