AMD Strela
River Soft

 

Струмичката естрада со голем концерт за Никола Новоселски

Струмичката естрада со голем концерт за Никола Новоселски
Објавено на: 07 Nov 2017

Над 60 музичари од струмичката естрада се обединуваат на заеднички концерт од хуманитарен карактер. Во вторник, на 14 ноември од 20:00 часот во НУЦК „Антон Панов“ ќе настапат: Јупитер, Интервали, Легато, Пицикато, Александра Јанева, Перо Христов,Јовче Пандев, Мелос, Астрион, Модус, Болеро, Алегро, Дикато, Жика и Дуле, Џејд Биневаи Гала Бенд. Свои настапи ќе имаат фолклорниот ансамбл Тримери и КУД „Јане Сандански“.

После подолго време ова е прво обединување на струмичките фолк и поп групи, ансамбли и пејачи на заеднички концерт. Влезниците за хуманитарниот концерт ќе бидат пуштени во продажба од среда (8 ноември).

Сите средства од продажбата на влезниците ќе бидат наменети за итно продолжување на лекувањето на 32-годишниот Никола Новоселски. Од неговата фамилија пристигнаа прекрасни новости дека по неговата операција во Москва и многуте терапии тој повторно може да седи. Струмичката естрада апелира на интензивна помош за нашиот сограѓанин со присуство на концертот или донација преку телефонските броеви на мобилните оператори (ОНЕ-ВИП 143 476 и ТЕЛЕКОМ 143 173).

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK