AMD Strela
River Soft

 

Вечерва завршуваат собирите со граѓаните

Вечерва завршуваат собирите со граѓаните
Објавено на: 13 Nov 2017

Собирите со граѓаните во месните и урбаните заедници кои ги започна градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, пред донесувањето на буџетот за 2018 година, завршуваат вечерва. Свои предлози и идеи за решавање на проблемите со кои се соочуваат, а со кои ќе се подобрат условите за живот, дадоа жителите на населените места Раборци и Костурино, а вечерва тоа ќе го направат и жителите на Сачево и Свидовица. Собирот во Сачево ќе започне во 18 часот, а во Свидовица во 20 часот и двата собира ќе се одржат во просториите на училиштата.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK