AMD Strela
River Soft

 

Обновено:Еден загинат и двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Струмица

Обновено:Еден загинат и двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Струмица
Објавено на: 26 Nov 2017

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер околу 21 часот на локалниот пат Струмица-село Просениково, на новата улица која води кон откупниот центар на „Агрокор“, едно лице загина, а две се повредени. Животот го загуби еден од сопатниците во автомобилот „фолцваген шаран“, М.М. (35) од Струмица, додека возачот П.А. и другиот сопатник се повредени се пренесени на лекување во струмичката болница.

Починатиот сопатник до доаѓањето на возилото на итната медицинска помош давал знаци на живот, но на пат кон болницата им подлегнал на повредите.

Според засега непотврдени информации возилото се движело со голема брзина, при што излетало од патот и удрило во објект на Македоската радио дифузија, на местото на каде пред неколку години се случи хеликоптерската несреќа.

На местото на несреќата увид извршиле јавен обвинител од ЈО Струмица и полицијата.

Р.Т.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK