AMD Strela
River Soft

 

Радовишанец најден мртов по труење со инсектицид

Радовишанец најден мртов по труење со инсектицид
Објавено на: 07 Apr 2018

Вчера во 08.25 во Полициската станица Радовиш, Д.Р. (73) од Радовиш пријавил дека на поткровјето на фабрика на ул. „Св.Спасо Радовишки“ го пронашол безживотното тело на неговиот син Д.Ц. (48). Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Радовиш. при што било констатирано дека смртта настапила како последица од труење со инсектицид. Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Извор: Билтен на МВР

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK