AMD Strela

 

Радовишанец најден мртов по труење со инсектицид

Радовишанец најден мртов по труење со инсектицид
Објавено на: 07 Apr 2018

Вчера во 08.25 во Полициската станица Радовиш, Д.Р. (73) од Радовиш пријавил дека на поткровјето на фабрика на ул. „Св.Спасо Радовишки“ го пронашол безживотното тело на неговиот син Д.Ц. (48). Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Радовиш. при што било констатирано дека смртта настапила како последица од труење со инсектицид. Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Извор: Билтен на МВР

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK