AMD Strela
River Soft

 

Излезе песната првенец на Кристијан Димовски

Излезе песната првенец на Кристијан Димовски

Дваесетгодишниот Кристијан Димовски од Берово пред два дена ја сними својата песна првенец-Една Жена. ((https://youtu.be/XP8E9BDfCKs)

Музиката и текстот се на Блаже Буровски, а песната е снимена во Џика Музик студио во Кочани.

Песната Една Жена е во поп стил, а младиот Кристијан се надева дека ќе успее да се пробие на македонската естрада, бидејќи, како што вели тој, мзуиката е неговиот живот.Младиот Кристијан Димовски од Берово пред два дена ја сними својата песна првенец-Една Жена
Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK