AMD Strela

 

Хроника

Сите кои имаат било какви информации можат да се јават на мобилниот број: 071/205-543, преку Viber на: 071/239-810 или да пријават…

Повеќе

СОВЕТОТ НА 45 КАРАМАНОВИ СРЕДБИ Распишува: КОНКУРС За најдобра необјавена поетска книга и доделување на наградата "Караманов 2018"

Повеќе

Во организација на ЗСР „Костреш“ од Бигданци и „Рибар 2011“ ќе се одржи годинашново трето крапско дружење на акумулацијата Палурци…

Повеќе

Неформално движење преставено од ромски интелектуалци, активисти, бизнисмени и студенти, застапувајќи ги стратешките интереси на Ромите…

Повеќе

Младите инженери од Асоцијацијата на здруженијата на инженери – Инженерска институција на Македонија станаа полноправна членка на Европската…

Повеќе

Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на петтемина убиени струмички студенти. На…

Повеќе

Со положување цвеќе пред спомен бистите на паднатите борци кои загинале во воените дејствија за ослободување на Богданци, денес Општина…

Повеќе

Од вечерва до 11. Октомври, Струмица по втор пат ќе биде домаќин на третиот интернационален гастрономски натпревар „ГастроМак Македонија…

Повеќе

Со оглед на тоа што настанот е од целосно отворен карактер, во ГастроМак велат: Сите се поканети и добредојдени да вкусат “Залче од…

Повеќе

Откако пред неколку месеци ја имаше светската премиера, новиот адут на Ford во Ц-сегментот на возила, Ford Focus сега e достапен и…

Повеќе

Присутните на промоцијата ги поздрави градоначалникот Коста Јаневски, кој во своето обраќање потенцираше дека овој центар има големо…

Повеќе

Вкупно 639 првачиња од основните општински училишта, денеска, станаа членови на Детската организација

Повеќе

Честитки по повод зачленувањето во Детската организација им упати и градоначалникот на општина Василево, Марјан Јанев.

Повеќе

Главна цел на проектот е зголемување на интересот за Органско Производство и зголемено користење на Органски производи, кај земјоделските…

Повеќе

Според информациите од в.д директорот на ЈПКД „Турија“, Зоран Ѓеоргиев активноста опфаќа неколку фази и тоа: ремонт и чистење на филтрите…

Повеќе

Таа игра на позицијата техничар. Досега има настапувано за Македонија Макс, Волеј, Рим Италија, Орду и Бујукчекмече во Турција

Повеќе

Според градоначалникот Коста Јаневски, овој проект ја вклучува Струмица во градовите кои што на европски начин го решаваат проблемот…

Повеќе

Изјава за медиуми на Патрик Форвард, Главен оперативен директор на Еуромакс Ресоурцес

Повеќе

Во месец октомври согласно програмата за работа на ЈП``Комунална чистота`` Богданци за 2018год., ќе се спроведе акција за отстранување…

Повеќе

Управувајќи трактор загинатиот најверојатно излетал од патот, по што паднал во бездна, а несреќниот тракторист завршил под тракторот.

Повеќе
Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK