AMD Strela
River Soft

 

Општина Струмица се вклучува во хуманитарниот настан „Да трчаме заедно за Нина“

Општина Струмица се вклучува во хуманитарниот настан „Да трчаме заедно за Нина“
Објавено на: 07 Nov 2018

Вработените во општина Струмица ќе се вклучат во хуманитарниот настан „Да трчаме заедно за Нина“ кој што ќе се одржи в сабота  (10.11.2018 година) со почеток во 12 часот на плоштадот „Гоце Делчев“. Со тоа вработените ќе го дадат својот придонес во лекувањето на седумгодишното девојче Нина Димитриевска во САД.

Општина Струмица апелира до сите граѓани да се вклучат во хуманитарната трка и како многу пати досега да ја потврдат својата хуманост и солидарност и да помогнат на малата Нина

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK