AMD Strela
River Soft

 

Новогодишно-Божиќна честитка од градоначалникот на општина Василево, Марјан Јанев

Новогодишно-Божиќна честитка од градоначалникот на општина Василево, Марјан Јанев
Објавено на: 02 Jan 2019

Почирувани сограѓани!

Уште една година е зад нас.  Година на предизвици, година на стварање, година на исполнување на дадените ветувања, година на исполнување на Вашите барања и очекувања.

Ја испраќаме Старата со добра мисла и многу  планови и идеи за наредната.

Наша обврска е да го задржиме континуитетот во развојот на општина Василево; постојано да работиме на стварање нови содржини, услуги и вредности кои со кои ќе го подобриме стандардот на секојдневното живеење.  Да изградиме нови улици и патишта, тротоари, канализации;  Да ги исчистиме дивите депонии; Да ги осветлиме неосветлените  улички; Да изградиме нова детска градинка;  детски игралишта и паркови; нови спортски терени………..и уште многу други мали и големи проекти во сите населени места кои ќе го направат животот поубав на сите граѓани на општина Василево.   Заедно да направиме  времето кое доаѓа да биде време на нов раст и развој на општина Василево.

Со позитивна енергија и оптимизам да зачекориме во Новата 2019-та.  Со волја и упорност, сплотени, со заеднички сили да продолжиме во менувањето на ликот на нашата општина.

Да бидеме сите здрави и живи, среќни и весели,  и во хармонија и слога да ги поминеме празниците што идат.

Ви посакувам среќна и бериќетна Новата 2019 година и весели Божиќни празници .

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK