AMD Strela
River Soft

 

Хуманитарен новогодишен балетски концерт на Реверанс *За Нина*

Хуманитарен новогодишен балетски концерт на Реверанс *За Нина*
Објавено на: 03 Jan 2019

Овој пат за Нина! 
Да го проследиме новогодишниот концерт на Студиото за модерен балет „Реверанс“ во уште едно божиќно хуманитарно светло, овој пат за Нина, за едно волшебно девојче кое му се радува на детскиот живот, стои во поканата за вечерашниот концерт во Домот на АРМ со почеток во 19 часот.
Нашите мали и големи играчи ќе го покажат најдоброто од себе, преку своите кореографии ќе ви раскажат по една приказна која ќе ви ги стопли срцата, а нашата специјална гостинка со својот саксофон ќе ја разигра вашата душа.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK