AMD Strela
River Soft

 

In memoriam:Почина новинарот Георги Појразовски

In memoriam:Почина новинарот Георги Појразовски
Објавено на: 04 Jan 2019

Денес по кусо боледување  на 65 годишна возраст почина новинарот Георги Појразовски.

Роден е на 14 јули 1954 година.

Во својот долг работен век беше долгогодишен дописник на Македонската Радио Телевизија од Струмица-Македонско радио, како и дописник на весникот „Нова Македонија“, белградски „Спорт“, соработник на „Студентски збор“ и на други медиуми.

Беше основач и сопственик на „Експрес Радио“ од Струмица.

Појразовски ќе биде погребан утре на Градските гробишта во Струмица.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK