AMD Strela
River Soft

 

Детска бадникарска поворка во Струмица

Детска бадникарска поворка во Струмица
Објавено на: 06 Jan 2019

Детската бадникарска поворка тргна од црквата „Свети Григориј Палама и Свети Димитриј“, помина преку Градскиот плоштад и заврши во храмот „Свети петнаесет Тивериополски свештеномаченици“. 

Низ улиците на Струмица децата ја пееја песната „Вечниот бог“. Во Храмот „Свети петнаесет Тивериополски свештеномаченици“ дечињата ги пречека Епископот Полјански Јаков и при тоа им подари коледарски пакетчиња.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK