AMD Strela

 

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица присиствуваше на божествена литургија во манастирот Водоча

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица присиствуваше на божествена литургија во манастирот Водоча
Објавено на: 07 Jan 2019

-Утрово присуствував на божествената литургија во црквата „Свети Леонтиј“, во манастирот во Водоча, Струмица, објави премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил.

На Божик, во храмовите се потсетуваме да ги отвориме срцата за да ја примиме радоста од Христовото раѓање којашто нѐ исполнува во овие свечени денови. Радоста да им ја посакаме и подадеме и на другите, блиските, најсаканите, и заедно да го преобразиме злото во добро. Христос се роди!, стои во објавата на фејсбук профилот на премиерот Зоран Заев.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK