AMD Strela

 

Поради несреќа во прекин е сообраќајот на патниот правец Струмица-граничен премин Ново Село, кај селото Ново Коњарево

Поради несреќа во прекин е сообраќајот на патниот правец Струмица-граничен премин Ново Село, кај селото Ново Коњарево
Објавено на: 05 Sep 2019

Во сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 20 часот на патот Струмица-граничен премин Ново Село, кај селото Ново Коњарво едно лице е повредено и е пренесено во болницата во Струмица.

Во несреќата учествувале патничко возило и трактор, а повреден е сопатникот од тракторот.

Увидот на местото на нереќата се уште трае, а сообраќајот на овој патен преавец е во прекин

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK