AMD Strela

 

Докторка од струмичката болница пријавила дека била физички нападната

Докторка од струмичката болница пријавила дека била физички нападната
Објавено на: 24 Nov 2019

Вчера околу 19.15 часот во СВР Струмица Е.К.С(57) од Струмица, доктор во Општата болница во Струмица пријавила дека три лица ја омаловажувале, а едно од нив и  физички ја нападнал, објави МВР во денешниот Билтен.

За настанот е известен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK