AMD Strela

 

Утревечер се очекува првиот снег во Струмица

Утревечер се очекува првиот снег во Струмица
Објавено на: 02 Dec 2019

Спорд сајтот за временска прогноза Foreca снег во Струмица треба да почне да паѓа утре околу околу 20 часот.

Според прогнозата снегот ќе паѓа до среда до 7 часот, а за наредните денови се најавува раст на темпертурите, кои за време на викендот ќе се движат до 12 степени.

И во останатите општини во регионот ќе паѓа снег, но со помал интензитет.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK