AMD Strela

 

Пречистителната станица во Струмица ќе биде пуштена во употреба прва

Пречистителната станица во Струмица ќе биде пуштена во употреба…

„Сите работи се одвиваат согласно планот, а општина Струмица навистина ги исполнуваше своите обврски навремено, што придонесе од сите три Пречистителни…

Повик за учество во фокус група на „НОВУС“

Повик за учество во фокус група на „НОВУС“

Центарот за истражување и анализи „НОВУС“ Струмица објавува повик за учество на фокус група со цел изнаоѓање на нови начини и концепти за иницирање на…

Независниот синдикат на полицијата со протестен марш за поддршка за колегата кој пукаше од службениот пиштол

Независниот синдикат на полицијата со протестен марш за…

Независниот Синдикат на Полицијата ги повикува сите членови на Синдикатот како и сите колеги од МВР на РМ, со свое присуство на маршот организиран од НСП…

МВР за вчерашната сообраќајка кај Муртино:вкупно повредени 15 патници

МВР за вчерашната сообраќајка кај Муртино:вкупно повредени…

На 15.08.2017 година во 14.20 часот на локалниот пат с.Банско-с.Муртино се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус „Ван Хол“ со штипски регистарски…

Тринаесет патници повредени во сообраќајка кај Муртино

Тринаесет патници повредени во сообраќајка кај Муртино

Во сообраќајка во која учествувале два автобуси и два автомобила денеска околу 14,30 часот на патот Муртино-Банско се повредени вкупно 13 патници од четирите…

„Сите работи се одвиваат согласно планот, а општина Струмица навистина ги исполнуваше своите обврски навремено, што придонесе од сите…

Повеќе

Центарот за истражување и анализи „НОВУС“ Струмица објавува повик за учество на фокус група со цел изнаоѓање на нови начини и концепти…

Повеќе

Независниот Синдикат на Полицијата ги повикува сите членови на Синдикатот како и сите колеги од МВР на РМ, со свое присуство на маршот…

Повеќе

На 15.08.2017 година во 14.20 часот на локалниот пат с.Банско-с.Муртино се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус „Ван Хол“ со…

Повеќе

Во сообраќајка во која учествувале два автобуси и два автомобила денеска околу 14,30 часот на патот Муртино-Банско се повредени вкупно…

Повеќе

По отстранувањето на сите шанкови кои беа поставени за време на последните три музички вечери на „Струмица опен фестивал“ на плоштадот…

Повеќе

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со девет општини од регионот организира авио-третирање против комарци.…

Повеќе

Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ работна единица – Муртино, денеска, започна со чистење на атмосферските канали…

Повеќе

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против А.Е.(22) од с.Дедели-валандовско за сторено…

Повеќе

Настапот на балканската мега ѕвезда, Дино Мерлин, на затворањето на годинашново издание на Струмица опен фестивал предизвика вистинска…

Повеќе
Novus

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK