AMD Strela

 

Хроника

Покажавме дека нашата Струмица знае да избере, знае да направи разлика меѓу НАПРЕД и НАЗАД!, рече Марјан Даскаловски, шеф на Изборен…

Повеќе

Кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Николчо Стоилков доби 2.753 гласови, а за кандидатот на СДСМ, Никола Андонов 2.693, а 103 глсачки ливчиња…

Повеќе

На хепенингот беа претставени ракотворби, украси, велигденски јајца, кошнички за велигденски јајца и други креации со велигденски мотиви,…

Повеќе

Во несреќата учествувале трактор и три патнички возила

Повеќе

Се исчисти дива депонија создадена од несовесни граѓани во пределот покрај патот до локалитетот „Цареви Кули“.

Повеќе

Во рамки на посетата на царинарница Гевгелија беа доделени и благодарници за 10,20 и 30 годишна работа на царинските службеници

Повеќе

Претставниците на граѓанската иницијатива „АВАЈА“, која ги аритикулира барањата на ромската заедница, организираше дипломатска вечера…

Повеќе

Хепенингот ќе се одржи во малиот парк на булеварот „Маршал Тито“, Струмица (спроти трговскиот центар „Глобал“, а во непосредна близина…

Повеќе

Шутова-:ЏИО Струмица 2:3 (25:23, 26:24, 17:25, 22:25, 15:17)

Повеќе

На потегот од градинката кај болницата до градинката кај основното училиште „Никола Вапцаров“ во должина од 1,7 километри светнаа вкупно…

Повеќе

Во рамките на акцијата „Недела на солидарноста“ Организацијата на Црвен крст Струмица во соработка со Здружението на граѓани за помош…

Повеќе

На карневалот во општина Раковица, Белград, карневалските групи се претставија со маските „Неуништлива вечна љубов“ и „Кабаутери“

Повеќе

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа…

Повеќе

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и кандидидатот за градоначалник, Никола Андонов, со оглед…

Повеќе

Во рамки на акцијата „Еко Фронт“ во организација на Општина Струмица и ЈПКД „Комуналец“, со која беше опфатено генерално чистење на…

Повеќе

„Аеробик со Елена“ ќе има свое учество на осмото издание на фестивалот со уникатни тренинзи на отворено на 17, 19 и 21 јуни во градскиот…

Повеќе

По повод 58 години од кога Советскиот Сојуз го лансираше првиот вселенски брод „Восток-1“, со што советскиот космонаут Јуриј Александрович…

Повеќе

Претседателот на ОО на СДСМ Струмица, Марјан Даскаловски денеска преку прес конференција ги повика струмичани на митинг за поддршка…

Повеќе

В понеделник, 15 април со почеток во 12 часот, Советот на општина Василево ќе одржи Вонредна седница со единствена точка на дневен…

Повеќе

Тридневниот кошаркарски турнир ќе го забрза #ритамотнаградот на #соф2019! Спортскиот месец јуни ќе донесе многу музика, дружење, урбана…

Повеќе
Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK