AMD Strela

 

Братучеди од Струмица загинаа во сообраќајна несреќа во Италија

Братучеди од Струмица загинаа во сообраќајна несреќа во Италија
Објавено на: 02 Feb 2020

Според пишувањето на италијанските медиуми во сообраќајната несреќа што се случила утрово во Пјаченца загинаа 25 годишната Марија Витанова и нејзиниот братучед, 26 годишниот Методи Витанов.

Тие биле во автомобил „рено клио“. Автомобилот удрил во дрво и веднаш се запалил, па кога пристигнало спасувањето веќе било доцна.

Според италијанскиот медиум „ILPIACENZA“  станува збор за место на кое за десет денови се случиле три сообраќајни несреќи  со кобни последици.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK