AMD Strela

 

Пред Костурино пронајдени 28 мигранти

Пред Костурино пронајдени 28 мигранти
Објавено на: 04 Feb 2020

Вчера во 20.45 часот на патниот правец Валандово-Струмица, пред влез во село Костурино, при проверка на патничко возило „рено трафик“, со битолски регистарски ознаки, полициски службеници од Полициска станица Стар Дојран пронашле 28 лица мигранти, а возачот на возилото го напуштил местото на настанот.

Мигрантите биле предадени на полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Исток за понатамошна постапка. 

Фото: архива

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK