AMD Strela

 

Милан Басрак е ново засилување за Академија Пандев

Милан Басрак е ново засилување за Академија Пандев
Објавено на: 11 Feb 2020

Академија Пандев ги засили своите редови со ангажманот на 25 годишниот играч Милан Басрак кој доаѓа од екипата Смедерево. Басрак е роден во Сент Гален, Швајцарија и игра на позицијата централен напагач.

Претходно има настапувано за екипите на Партизани, Катанцаро, Татран Прешов, Напредак Крушевац.

Со доведувањето на Милан Басрак и Ндуе Мујеци како централни напаѓачи, Пандевци го испратија Марио Крстовски на шест месечна позајмица во тимот на Работнички, каде ќе настапува до крајот на оваа сезона.

Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK